Jak vybrat zahradní lehátko

Jak vybrat zahradní lehátko

Snad každý si rád dopřeje chvíle relaxace a odpočinek na zahradním lehátku, třeba u bazénu na zahradě po únavném dni. Někdo má raději stín a tak umístí lehátko pod slunečník, jiní se zase rádi opalují na slunci.
Výběr lehátek je velký. V nabídce najdete lehátka dřevěná, plastová lehátka, z umělého ratanu a dalších materiálů a typů jako jsou například polohovatelná lehátka či skládací lehátka.


Jaké lehátko si tedy vybrat?

Dřevěná zahradní lehátka

Dřevěné zahradní lehátko je nejčastěji volenou variantou. Přírodní materiály ze kterých jsou dřevěná lehátka vyrobeny skvěle korespondují se zahradou. Dají se umístit také třeba pod dřevěnou pergolu nebo na terasu.Levná dřevěná zahradní lehátka jsou vyrobena převážně ze smrkového a borovicového dřeva. Mnohem delší životnost mají lehátka z týkového dřeva, eukalyptového dřeva, akátového dřeva či dřeva Meranti.

U zahradních dřevěných lehátek by se nemělo zapomínat na jejich pravidelnou údržbu. Znatelně tím prodloužíte jejich životnost lehátka a zachováte jejich vzhled. K údržbě zahradního nábytku ze dřeva se skvěle hodí čistič na dřevěný nábytek a po vyčištění olej na dřevěný nábytek nebo týkový olej na dřevo. Na polstry zahradního nábytku doporučujeme použít přípravek na impregnaci textilu a čistič na textil.

Luxusní dřevěné lehátko DIVERO z týkového dřeva Zahradní dřevěné lehátko VICTORIA ze dřeva Meranti Zahradní dřevěné lehátko MELAS FSC z borovice

Zahradní lehátka z umělého ratanu

Ratanové lehátko si získalo v posledních letech velkou oblibu a stalo se tak žádaným vybavením zahrady. Polyratanové lehátko je oproti dřevěnému snažší na údržbu, kde postačí čas od času lehátko utřít vlhkým hadříkem a je lehké, takže manipulaci s ním zvládne hravě každý. Umělý ratan je kvalitní materiál, který na první pohled není rozeznatelný od přírodního ratanu. Výhodou umělého ratanu je, že se vyrábí v různých barevných variantách a je mnohem odolnější než přírodní ratan.

Zahradní lehátko PACIFIC z umělého ratanu Elegantní zahradní lehátko DAYTONA Luxusní zahradní lehátko ATLANTIC

Přejít na výběr zahradních lehátek z umělého ratanu

Zahradní kovová lehátka

Kovové zahradní lehátko se vyrábí v různých variantách - polohovací, skládací i závěsná či houpací. Nejčastěji jsou vyrobeny z hliníku a oceli. Často se kovová lehátka kombinují s textilií nebo umělým ratanem. Luxusní moderní vzhled kovových lehátek uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Výhodou je i jejich nenáročná údržba.

Zahradní polohovatelné lehátko Houpací křeslo na zahradu Luxusní závěsné lehátko EDEN

Plastová lehátka

Plastové lehátko je nejlevnější variantou. Hodí se k bazénu, na zahradu, na terasu i pod pergolu. Jejich největší výhodou je minimální údržba, malá hmotnost a nízká cena. Nevýhodou plastového lehátka může být jeho nestabilita, ale na rovném povrchu se není čeho obávat. Vzhled a pohodlnost plastového lehátka můžete vylepšit pěkným polstrováním na zahradní lehátko.

Vybrat si zahradní lehátko - desítky druhů na výběr

Plážová lehátka se slunečníkem

Mohlo by vás zajímat