Fóliovník nebo skleník?

Fóliovník nebo skleník?

Co je to fóliovník?

Zahradní fóliovník už většina v vás viděla, nebo o něm aspoň slyšela. Pro ostatní nejprve shrneme, co to vlastně je fóliovník a k čemu slouží. Fóliovník podobně jako skleník slouží k pěstování květin či zeleniny. Je vyroben z plastové nebo kovové konstrukce, která je potažená fólií. Dokáže udržet optimální klima pro rostliny i za nepříznivého počasí. Přes den se vyhřeje pomocí slunce a teplo udrží díky materiálům opláštění ze kterých se fóliovníky vyrábí. Ve fóliovníku je taktéž vlhko což způsobuje rychlé odpařování vody z půdy.

Zahradní fóliovník


Skleník vs Fóliovník


Jaké jsou výhody a nevýhody fóliovníků oproti skleníkům?


Skleníky přeci jen mnohem lépe izolují oproti fóliovníkům. Jsou vyrobeny z odolnějších a pevnějších materiálů a staví se na pevné konstrukci, kde vydrží celou řadu let.
Nevýhodou skleníků je znatelně vyšší pořizovací cena ve srovnání s cenou fóliovníku a absence možnosti přemístění. Pokud to tedy s pěstováním myslíte vážně a máte vyhraněné nějaké místo na zahradě, tak pro Vás bude skleník ideálním řešením.

Výhodou fóliovníků je, že jsou proti skleníkům levnější, dají se přemisťovat podle potřeby a s koncem sezony úplně sklidit. Nepotřebují mít žádné vyhrazené místo se základnou jako skleník.
Fóliovník je tedy ideálním řešením pro nenáročné pěstitele.

Prohlédnout nabídku fóliovníků

Prohlédnout nabídku skleníků

Mohlo by vás zajímat